פורטל הבנייה הישראלי - בלוק

בניה מתקדמת

בלוק

אינדקס

לוח

מאמרים

קהילות

חדשות

בניה קלה

"בנייה קלה" (נקראת גם "בנייה מתועשת", "בנייה מודולרית") היא בניית בניין או חלק ממנו שמחיצות הפנימיות וקירות החוץ שלו הם בעלי משקל, הקטן מ-50 ק"ג למ"ר, והחתכים של הרצפות או של התקרות הם בעלי משקל, הקטן מ-250 ק"ג למ"ר .

יתרונות הבניה הקלה

שיטת בניה קלה היא שיטת בנייה מתקדמת השונה מהתפיסה הקונבנציונאלית בנושא בנייה שבה שלד הבנין עשוי מיציקות בטון וחללי היציקות עשוי בלוקים הדבוקים זה בזה ע"י מילוי בטון.
שיטות בניה אלו דורשות זמן ממושך ומשאבים תוך שילוב בעלי מקצוע רבים לעבודות מגוונות המתחייבות במסגרת הבנייה כגון: טרקטורים לחפירות לצורך ביסוס,מנופים לצורך הרמה של חמרי הגלם, משאיות בטון ומשאבות בטון, חול,חצץ ועוד ועוד. כמובן שתוך כדי תהליך הבנייה לא ניתן להשתמש במבנה למגורים.

עלויות בניה קלה

עלותה נמוכה במידה ניכרת מעלותה של בנייה "רגילה" מאחר והעבודה מתבצעת בתוך פרק זמן קצר יחסית (בנייה מהירה-זו אחת הסיבות לעלות הנמוכה) דבר שדורש פחות משאבי זמן-כח אדם , ובנוסף אין צורך להתפנות מהמבנה לצורך הרחבה או התוספת.
פרמטרים הקובעים את עלות הבנייה בשיטת בנייה קלה תלוי בגודל המבנה, כמות חומר הגלם הדרושה להרכבה , תוספות נלוות כגון חלונות , גג מבודד,דלתות וכמובן משך ההתקנה והבנייה הנדרשים להשלמת המבנה.

קבלני בניין צבעים מהנדסים חשמלאים
רצפים תפסנים אדריכלים אינסטלטורים
טייחים מסגרים עיצוב פנים נגרי בניין
בניה קלה גננים אדריכלי נוף מיזוג אויר
בידוד ואיטום פוליש ניקיון דלתות אלומיניום
גגות פרגולות שמאי מקרקעין אנרגיה סולארית
חומרי בניין קבלני שיפוצים מתווכים בית חכם
מודדים פקחי בניה תשתיות תקשורת ריהוט

 

הזכויות שמורות ל'בלוק' פורטל הבנייה הישראלי @ 2018