פורטל הבנייה הישראלי - בלוק

פוליש

בלוק

אינדקס

לוח

מאמרים

קהילות

חדשות

פוליש - חברות ניקיון

פוליש הינה פעולת ניקיון יסודית של קרצוף והברקה המתבצעות בעזרת מכונות פוליש וסקוטש תעשייתי המחדירים את חומרי הניקיון לאריחי הרצפה.

פוליש באנגלית פירושו הברקה או קרצוף. תעשיית הניקיון משתמשת בהשאלה בשם פוליש לתיאור הברקת מרצפות מקצועית. בניקיון פוליש משתמשים בטכניקות שונות המתאימות למגוון סוגי המשטחים הקיימים בשוק.

פוליש רצפות הוא אחת מהדרכים היעילות והיסודיות להברקת מרצפות. שיטת הברקה בפוליש מתבצעת לרוב ע"י אנשי מקצוע, מעניקה לרצפות מראה מבריק לזמן ממושך יחסית. ניקיון פוליש מעניק לרצפה מראה מבריק ובוהק ע"י ציפוי המשטח בחומרים שונים התלויים בסוג הפוליש המבוצע. פוליש ווקס למשל, מתבצע על ידי ציפוי שכבת שעווה בקרצוף.

פוליש מתבצע באמצעות ציוד מכני יעודי הכולל מכונות פוליש המצריכות ידע וניסיון להפעלתן שבידיים שאינן מיומנות עלולות במקרה הטוב לא להשפיע על הריצפה או ליצור מריחה לא אחידה שבולטת לעין ובמקרה הרע לגרום נזק ושריטוט לריצפה. זאת הסיבה, שביצוע פוליש מתבצע לרוב על ידי אנשי מקצוע.

איכות תוצאת עבודת פוליש היא נגזרת של איכות העבודה ואיכות חומרי הניקיון. חומרים שונים מתאימים למשטחים ומרצפות שונות ויש להתאים את סוג הפוליש ואת התמהיל של החומרים המתאים ביותר לסוג המשטח המטופל.

יש סוגי משטחים ורצפות שניקיון באמצעות פוליש אינו מתאים להם, מדובר בעיקר באריחים מסוימים שבתהליך היצור מוכנסים לתנורים: חרסינה, גרניט ופורצלן.

קבלני בניין צבעים מהנדסים חשמלאים
רצפים תפסנים אדריכלים אינסטלטורים
טייחים מסגרים עיצוב פנים נגרי בניין
בניה קלה גננים אדריכלי נוף מיזוג אויר
בידוד ואיטום פוליש ניקיון דלתות אלומיניום
גגות פרגולות שמאי מקרקעין אנרגיה סולארית
חומרי בניין קבלני שיפוצים מתווכים בית חכם
מודדים פקחי בניה תשתיות תקשורת ריהוט

 

הזכויות שמורות ל'בלוק' פורטל הבנייה הישראלי @ 2018