פורטל הבנייה הישראלי - בלוק

בית חכם

בלוק

אינדקס

לוח

מאמרים

קהילות

חדשות

בית ממוחשב

בית חכם הוא בית שכל התשתיות בו מבוקרות ונשלטות בעזרת מערכות ממוחשבות ועל ידי כך ניתן לאפשר ב-בתים חכמים הפעלה מרחוק או הפעלה אוטומטית.

השליטה בבתים חכמים מתקדמים היא החל מהתאורה החשמלית ומערכת החשמל בכלל (וכל האביזרים המחוברים לה מהמיקרו גל דרך התריסים החשמליים ודוד המים החמים ועד למיזוג האוויר ולמחשבים ברשת הביתית). בתים חכמים מתקדמים מזהים את האנשים הקבועים בבית ומגיבים להם באופן אישי: האזעקה מנוטרלת דלתות נפתחות ואורות נדלקים לעוצמת התאורה ולגוון על פי העדפתם כשהם מתקרבים, טמפרטורת החדר מותאמת בהתאם להעדפתם האישית, אפשרויות העדפות אוירה הכוללים מוזיקה וריח מועדף ואפילו הברזים בבית מזרימים מים בטמפרטורה המועדפת. שואב האבק הרובוטי מבקר בחדרי בית חכם לאחר שמישהו שהה בהם ועזב.

בית חכם כולל מכשור ממוחשב שמחובר ברשת פנימית חכמה ומסונכרן, במיוחד המכשיר שצמוד אלינו רוב הזמן, הטלפון הנייד שבאמצעותו ניתן לבקר ולשלוט במערכות בית חכם שליטה ובקרה מלאה לקבל נתונים ולשלוט במערכות המים, מערכות החשמל, מערכות התקשורת, מערכות האבטחה והבקרה, במערכות השמע והבידור, במערכות מיזוג האוויר והחימום. כך גם יש לנו גישה לכל המידע שלנו ואפשרות לשתף פלטפורומות שונות.

בית חכם יכול לנהל את עצמו מבחינה אדמניסטרטיבית: להזמין חלב, ביצים וכל מוצר שעומד להיגמר במקרר או בארון או שתוקפו עומד לפוג. בית חכם יכול להזמין טכנאים באופן אוטומטי על כל תקלה ולדווח לטכנאי את פרטי התקלה בהזמנה. כל הנתונים השונים ב-בית חכם נאגרים ומשמשים ליעול המערכת ושיפור איכות ורמת החיים החל ממספר הפתיחות של דלת או חלון כלשהו בבית ועד לכמות המים/החשמל/המזון הנצרכים בבית חכם. הגישה לנתונים מגוונים ומדויקים מסייעת ליעל את מערכות בית חכם ולחסוך כסף רב.

קבלני בניין צבעים מהנדסים חשמלאים
רצפים תפסנים אדריכלים אינסטלטורים
טייחים מסגרים עיצוב פנים נגרי בניין
בניה קלה גננים אדריכלי נוף מיזוג אויר
בידוד ואיטום פוליש ניקיון דלתות אלומיניום
גגות פרגולות שמאי מקרקעין אנרגיה סולארית
חומרי בניין קבלני שיפוצים מתווכים בית חכם
מודדים פקחי בניה תשתיות תקשורת ריהוט

 

הזכויות שמורות ל'בלוק' פורטל הבנייה הישראלי @ 2018