פורטל הבנייה הישראלי - בלוק

אנרגיה סולארית

בלוק

אינדקס

לוח

מאמרים

קהילות

חדשות

אנרגית חשמל סולארית

אנרגיה סולארית, היא מקור של אנרגיה חלופית ומתחדשת שמקורה בקרינת השמש. מערכות אנרגיה סולארית ממירות את הקרינה האלקטרומגנטית מהשמש לאנרגיה תרמית או לאנרגיה חשמלית.

קיים מיגוון אפשרויות לשימוש באנרגיה שהמקור שלה הוא בשמש - אנרגיה סולארית. אפשרות אחת היא להשתמש בחום השמש באופן ישיר למטרות חימום, אידוי וייבוש מזון, דוגמא לשימוש כזה הם בריכות אידוי להפקת מלחים, שימוש בתנור שמש לבישול, חימום מים לצריכה ביתית בעזרת דודי שמש ואפילו ייבוש כביסה. אנרגיה סולארית על ידי ריכוז קרני השמש בעזרת עדשות או מראות מאפשר לנצל את קרינת השמש בצורה מיטבית יותר טכנולוגיה זו משתמש לצרכים שבהם נדרשת טמפרטורה גבוהה. ניצול גדול יותר של אנרגיה סולארית מתאפשר באמצעות מכשירי מעקב, שתפקידם לעקוב אחר מיקום השמש בכל רגע נתון משעות היום.

אנרגיה סולארית בשימוש רחב לצרכי תעשייה או להספקת חשמל ב-1 מ-2 אפשרויות, אנרגיה תרמו סולארית או אנרגיה פוטו-וולטאית.

אנרגיה סולארית ניתן לאגור בעזרת אמצעים פוטוכימיים בחומרים שונים וכשיש צורך בניצול המאגר ניתן להפיק אנרגיה חשמלית. אנרגיה סולארית אחראית באופן עקיף למגוון תהליכים שסופם יצירת מקורות אנרגיה שכבר היום נמצאים בשימוש: אנרגית הרוח, אנרגיה הידרואלקטרית וסוגי אנרגיה נוספים. אפילו הנפט שהיה למקור האנרגיה העיקרי במאה השנים האחרונות (ויותר), התאפשר בזכות אור השמש שאפשר את חייהם של יצורים קדומים, שהפכו לדלק מאובנים מה שמכונה נפט.

קבלני בניין צבעים מהנדסים חשמלאים
רצפים תפסנים אדריכלים אינסטלטורים
טייחים מסגרים עיצוב פנים נגרי בניין
בניה קלה גננים אדריכלי נוף מיזוג אויר
בידוד ואיטום פוליש ניקיון דלתות אלומיניום
גגות פרגולות שמאי מקרקעין אנרגיה סולארית
חומרי בניין קבלני שיפוצים מתווכים בית חכם
מודדים פקחי בניה תשתיות תקשורת ריהוט

 

הזכויות שמורות ל'בלוק' פורטל הבנייה הישראלי @ 2018