פורטל הבנייה הישראלי - בלוק

שמאות מקרקעין

בלוק

אינדקס

לוח

מאמרים

קהילות

חדשות

שמאי נדלן ומקרקעין

שמאות הינו מקצוע העוסק במציאת שווי, בדרך כלל שווי שוק, שמאות מקרקעין עוסקת בשווי שוק של נכסי נדל"ן. הנכסים הנסחרים בשוק המקרקעין הינם מוצרים הטרוגניים והמצב הוא  שנכס אחד אינו דומה לאחר במיקום, בגודל, בתצורה האדריכלית וההנדסית. כל אלה הגורמים ומשתנים רלוונטיים בקביעת שוויו של נכס. זו גם הסיבה שלא תיתכן זירת מסחר מרכזית לנדל"ן, כדוגמאת בורסה למסחר במניות של חברות מסחריות ובאגרות חוב או בורסה ליהלומים. אך בכל זאת בעת קניה, מכירה או השכרה של זכויות במקרקעין, יש צורך בהערכת שווי או דמי שכירות ראויים מאת שמאי מקרקעין. רבים האנשים הנדרשים בפתאומיות לבצע עסקת מקרקעין ללא כל הכנה מראש, כגון: יורשים של דירה הזקוקים למזומנים ורוצים למכור אותה; בעלי עסק שהתברר להם כי כדאי להם למכור / לשכור / לרכוש את המקרקעין המשמשים לעסקם, בהתאם לשינוי במגמות השוק ובנזילות של העסק.

מקצוע שמאות המקרקעין מוסדר בישראל על פי חוק שמאי מקרקעין, תשס"א-2001, על ידי מועצת שמאי המקרקעין במשרד המשפטים ועל ידי לשכת שמאי מקרקעין.

הועדה לתקינה שמאית הוקמה על ידי מועצת שמאי המקרקעין בשיתוף עם אגף שומת מקרקעין, לשכת שמאי המקרקעין, והרכבה הוא: יו"ר, רכז, 7 חברים ו- 2 משקיפים. תפקידה של ועדת התקינה לקבוע תקנים מקצועיים בתחום שמאות המקרקעין, לעדכנם ולבטלם במקרה הצורך, הקמת ועדות משנה לעניין תקן מסוים, חשיפת טיוטות ותהליכי תקינה לציבור השמאים/צרכנים/בעלי עניין, ניהול מערך משוב ושימוע, אישור תקנים ופרסומם.

קבלני בניין צבעים מהנדסים חשמלאים
רצפים תפסנים אדריכלים אינסטלטורים
טייחים מסגרים עיצוב פנים נגרי בניין
בניה קלה גננים אדריכלי נוף מיזוג אויר
בידוד ואיטום פוליש ניקיון דלתות אלומיניום
גגות פרגולות שמאי מקרקעין אנרגיה סולארית
חומרי בניין קבלני שיפוצים מתווכים בית חכם
מודדים פקחי בניה תשתיות תקשורת ריהוט

 

הזכויות שמורות ל'בלוק' פורטל הבנייה הישראלי @ 2018